A A A

 

STUDNIÓWKA 2011 JUŻ ZA NAMI

Zawżdy tak bywało
Gdy na 100 dni nauk zostało,
Wielce godni żakowie,
Biesiadowali na zdrowie.

Serdeczny druhu przybywaj,
Wesela z nami zażywaj!
Skończymy o pianiu kura,
Później już tylko - matura!.
 
Poloneza czas zacząć!
         W sobotę - 29 stycznia 2011 roku – uczniowie naszej szkoły zainaugurowali sezon balów maturalnych. Studniówka to pierwszy a zarazem najważniejszy bal w życiu. Nasi maturzyści bawili się na sali gimnastycznej ZSP w Solcu nad Wisłą. Zanim rozpoczęło się istne szaleństwo na parkiecie, uczniowie powitali wszystkich przybyłych gości i oddali głos Panu Dyrektorowi Januszowi Małkowskiemu. Po przemówieniu Pana Dyrektora zabrał głos Starosta Lipski – Pan Roman Ochyński. Bal tradycyjnie rozpoczęto przepięknym polonezem w układzie choreograficznym przygotowanym przez Panią Profesor Barbarę Zastawną. Ten uroczysty taniec poprowadził Pan Dyrektor ZSP w Solcu nad Wisłą. W tanecznym korowodzie nie zabrakło wychowawców klas maturalnych – p. Agnieszki Chyły (IIIc), p. Wandy Tracz (IIId), p. Marcina Węgłowskiego (IIIa), p. Dariusza Kędzierskiego (IIIb).
      Maturzyści pięknymi kwiatami podziękowali dyrekcji, wychowawcom i rodzicom za trud wkładany każdego dnia w ich edukację i wychowywanie.
      Zjedzenie kolacji zajęło najwyżej kwadrans - i studniówkowicze ruszyli na parkiet. Tańczyli wszyscy, nauczyciele i uczniowie, a szczególną fantazją na parkiecie wykazywali się panowie, zaprzeczając ogólnie przyjętej tezie, że mężczyźni - przynajmniej ci w Polsce - nie lubią i nie umieją tańczyć... Była też chwila przerwy na pamiątkowe zdjęcia - oczywiście z obowiązkowymi czerwonymi podwiązkami. Tego wieczoru wszyscy wyglądali inaczej niż zwykle. Piękne sukienki, fryzury, modne garnitury robiły wrażenie. Młodzież dbała o szampański nastrój na balu w myśl zasad „gdy studniówka udana, matura zdana”.
      O północy – zgodnie z tradycją naszej szkoły - Grono Pedagogiczne odtańczyło poloneza. Kolejną atrakcją był tort, fantazyjnie pokrojony przez p. Dyrektora.
      Zabawa i szaleństwa na parkiecie trwały do białego rana!
Skończył się bal i studniówkowe atrakcje. Przed licealistami przygotowania do egzaminów maturalnych. Wrażeń ze studniówki musi im wystarczyć, aż do ogłoszenia wyników. Trzymamy kciuki, by w czerwcu żaden maturzysta nie musiał ponowie śpiewać „już za rok matura....”, a lata spędzone w szkole ponadgimnazjalnej przynosiły wyłącznie dobre wspomnienia.